Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu ees andis ametivande asendusliige Jaanus Karilaid, kes asus ametisse seoses Riigikogu liikme Kalev Kallo tagasiastumisega.

Maaeluminister Urmas Kruuse vastas Riigikogu liikmete Külliki Kübarsepa, Andres Herkeli, Monika Haukanõmme, Krista Aru, Andres Ammase, Artur Talviku ja Ain Lutsepa 13. aprillil esitatud arupärimisele Kehtna vallale pandud kohustuse kohta pidada sigu (nr 1).

Arupärijad soovisid teada, milliseid samme minister astub, et toetada Kehtna valda tema taotluses saada asendustäitmisega seotud kulude katteks tuge valitsuse reservist või mõnest muust allikast.

Kruuse sõnul on teadaolevalt Eestis esimest korda tekkinud olukord, kus pärast ettevõttele ajutise pankrotihalduri määramist ei suuda ajutine pankrotihaldur ettevõtja loomi üleval pidada ning Veterinaar- ja Toiduamet on olukorras, kus tegelikult loomade elu ja tervis on ohus. Kindel see, et sellises olukorras kõige kiiremini saab reageerida kohaliku omavalitsuse üksus, kes tunneb ka kõige paremini kohaliku omavalitsuse olusid.

„Kuna selline juhtum on Eestis esmakordne ning seetõttu puudub sellekohane praktika, siis tõesti kaalume osaühing Rey Seakasvatuse juhtumi valguses seaduse muutmist,“ ütles Kruuse.

„Kui rääkida seadusandlikust muudatusest, siis peame koostööd tegema ka teiste ministeeriumidega, sest üks osa puudutab ka äriseadustikku.“ Kruuse lisas, et kui me toome sinna juurde pankrotimenetluse, siis on selge see, et me peaksime tulevikus viima seadused omavahel kooskõlla vältimaks selliseid juhtumeid.

Kruuse on seda meelt, et see kulutatud raha tuleb kohalikule omavalitsusele tagasi maksta. „Ministrina olen olnud veel tänaseni seisukohal, et enne, kui ei ole sada protsenti selge, et võimalik uus omanik – või pankrotimenetluse käigus tekkiv uus omanik – ei võta vastutust enda kanda, ja see raha ei laeku järgmise protsessi käigus, siis teen ettepaneku valitsusele maksta välja kulutatud summa reservfondist,“ selgitas Kruuse.

Vabas mikrofonis võttis sõna Mihhail Stalnuhhin.

Fotod: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/Riigikogu/XIII+Riigikogu/27042015/

Istungi stenogramm: http://stenogrammid.riigikogu.ee/et/201504271500

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837

[email protected]

 

Tagasiside