Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Rahandusminister Jürgen Ligi vastas Riigikogu liikmete Kadri Simsoni, Yana Toomi, Viktor Vassiljevi, Priit Toobali, Kalev Kallo, Tarmo Tamme, Eldar Efendijevi, Enn Eesmaa, Vladimir Velmani, Mihhail Stalnuhhini, Valeri Korbi ja Marika Tuus-Lauli 29. jaanuaril esitatud arupärimisele tulumaksuvaba miinimumi suurendamise kohta (nr 383). 

Ligi selgitas, et maksuvaba miinimumi tõus peab olema jätkusuutliku tempoga. See ei tohi olla liiga kiire. „Buumi ajal tehti kaheldamatult viga, kui 2003. aastal lubati väga kiiret maksuvaba miinimumi tõusu. Eelarvele ei osutunud see võimalikuks olude halvenedes,“ ütles Ligi. 

Vastates küsimusele, kas ta näeb võimalusi maksuvaba tulu tõstmiseks 2015. aasta 1. jaanuarist, ütles Ligi: „Jah, aga ma pean kindlasti seda miinimumpalga tõusu olulisemaks, kui maksuvaba miinimumi tõusu. See on ka inimestele kordades olulisem, et palgad oleksid kõrgemad. See mõjutab nende heaolu rohkem, kui maksuvaba miinimumi määr, mille tõusu toetan samuti.“ Ligi sõnul on ta kindel, et  2015-ndal aastal tõuseb jälle maksuvaba miinimum. 

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo vastas arupärimisele hariduslike erivajadustega laste toetamise kohta (nr 385) ja arupärimisele probleemide kohta Tapa erikoolis (nr 391).             

Sotsiaalminister Taavi Rõivas ei pidanud vastama arupärimisele alkoholipoliitika kohta (nr 384) ja arupärimisele e-tervise infosüsteemi kohta (nr 386), sest arupärijad võtsid need menetlusest tagasi.             

Vabas mikrofonis võtsid sõna Viktor Vassiljev ja Olga Sõtnik

Istungi stenogramm

Riigikogu pressiteenistus 

Tagasiside