Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Lang vastas arupärimisele kultuuriministeeriumi investeeringute kohta 

Kultuuriminister Rein Lang vastas Riigikogu liikmete Priit Toobali, Tarmo Tamme, Eldar Efendijevi, Enn Eesmaa, Inara Luigase, Peeter Võsa, Lauri Laasi, Vladimir Velmani, Valeri Korbi, Mihhail Stalnuhhini, Marika Tuus-Lauli, Kadri Simsoni, Mailis Repsi, Ester Tuiksoo, Yana Toomi, Viktor Vassiljevi ja Aadu Musta 7. novembril 2011 esitatud arupärimisele kultuuriministeeriumi investeeringute kohta (nr 60). 

Lang selgitas kultuuri- ja spordiinvesteeringute jaotamist. Ta tunnistas, et sajaprotsendiliselt ei saa seda lugeda läbipaistvaks ja põhjendatuks. Lang märkis, et paljud investeeringud on ka poliitiliste kokkulepete küsimus. Kas need kokkulepped just ilmtingimata alati põhjendatud on, see selgub alles mõne aasta järel. Minister ütles, et see protsess on muutunud läbipaistvamaks ja põhjendatumaks. 

Lang selgitas, et investeeringutoetuste eraldamisel lähtub kultuuriministeerium riigi eelarvestrateegiast, valdkondlikest arengukavadest ja valitsuse kinnitatud prioriteetidest, samuti valitsuse tegevuskavast ja kultuuriministeeriumi investeeringute eraldamise juhenditest. Mis puudutab veel Euroopa Liidu tõukefondidest kaasrahastatud projekte, siis nende puhul on otsustusprojektis alati nõutud ka täiendavaid materjale, sealhulgas teostatavuse-tasuvuse analüüse, mida võiks rakendada analoogiliselt ka Eesti projektide puhul. Lang kinnitas, et jätkatakse investeeringute jaotamise juhendite täiendamist, et kõik oleks selgelt arusaadav ja põhjendatud. 

Vastates küsimusele, millistesse suurematesse objektidesse on kavas kultuuriministeeriumil lähiaastatel investeerida, ütles Lang: „Need on Riigikogu poolt 1996. aastal kindlaks määratud kolm riiklikult tähtsat kultuuriobjekti: Muusika- ja Teatriakadeemia, KuMu ja Eesti Rahva Muuseum. Nendest ainult KuMu on lõplikult valmis ja ka täielikult makstud. Muusika- ja Teatriakadeemia on teatavasti pooleli, kuna sinna ei ole seni rajatud veel saalikompleksi ja ERM-i ehk Eesti Rahva Muuseumi puhul on meil olemas krunt ja projekt.“ Ta lisas, et eelkõige on kindlasti olulised ERM ja ühtlasi ka Teatri-Muusikaakadeemia, mida ilmselt rahastatakse samuti kultuurkapitali abiga.  

Regionaalminister Siim Valmar Kiisler vastas Riigikogu liikmete Tarmo Tamme, Eldar Efendijevi, Inara Luigase, Peeter Võsa, Lauri Laasi, Vladimir Velmani, Deniss Boroditši, Valeri Korbi, Lembit Kaljuvee, Mihhail Stalnuhhini, Marika Tuus-Lauli, Aivar Riisalu, Kadri Simsoni, Mailis Repsi, Ester Tuiksoo, Yana Toomi, Viktor Vassiljevi, Aadu Musta ja Jüri Ratase 8. novembril 2011 esitatud arupärimisele maareformi lõpetamise kohta (nr 62).                       

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts vastas Riigikogu liikmete Karel Rüütli, Kalvi Kõva, Sven Mikseri, Helmen Küti, Kajar Lemberi, Rannar Vassiljevi, Jaan Õunapuu, Rein Randveri, Mart Meri ja Kalev Kotkase 15. novembril 2011 esitatud arupärimisele kodukulude kasvu kohta (nr 66).           

Siseminister Ken-Marti Vaher vastas kolmele arupärimisele. Need olid: 

Riigikogu liikmete Kalle Laaneti, Lauri Laasi, Lembit Kaljuvee, Rainer Vakra, Jüri Ratase, Deniss Boroditši, Aivar Riisalu ja Mailis Repsi 17. novembril 2011 esitatud arupärimine tegevusetusest PPA-s (nr 67);                       

Riigikogu liikme Heimar Lengi 5. detsembril 2011 esitatud arupärimine õnnetustest ja kuritegevusest Räpina vallas (nr 76);                       

Riigikogu liikmete Kalle Laaneti, Mailis Repsi, Deniss Boroditši, Rainer Vakra, Enn Eesmaa, Tarmo Tamme, Lembit Kaljuvee ja Jüri Ratase 6. detsembri 2011 esitatud arupärimine politsei- ja piirivalveameti palgata puhkusepäevade kohta (nr 80). 

Vabas mikrofonis võttis sõna Mihhail Stalnuhhin.                       

Istungi stenogramm on internetis siin

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside