Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kultuuriminister Laine Jänes vastas Riigikogu liikmete Kadri Simsoni, Aivar Riisalu, Marika Tuusi, Heimar Lengi, Tiit Kuusmiku, Lembit Kaljuvee, Valeri Korbi, Helle Kalda, Georg Pelisaare, Mailis Repsi, Inara Luigase, Enn Eesmaa, Kalle Laaneti, Nelli Privalova, Vladimir Velmani, Jüri Ratase, Olga Sõtniku, Toivo Tootseni, Arvo Sarapuu, Nikolai Põdramägi, Rein Ratase, Evelyn Sepa, Ain Seppiku ja Peeter Kreitzbergi 13. jaanuaril esitatud arupärimisele kultuuripealinna rahastamise kohta (nr 351). 

Laine Jänes selgitas, et lisaks sellele rahale, mida Sihtasutuse Tallinn 2011 konkreetsele eelarvele otse eraldatakse, tuleb nii linnal kui ka riigil rahastada sündmusi ja investeerida erinevatesse ettevõtmistesse, mis toetavad kultuuripealinna  aastat. Aluseks on võetud kogu see programm, mis on loomenõukogu poolt heaks kiidetud. Üks olulisi sündmusi on 2011. aastal toimuv koolinoorte laulu- ja tantsupidu, mille läbiviimiseks ei eraldata raha Sihtasutusele Tallinn 2011, kuid mille on nimetanud oma tähtsündmuseks Tallinn 2011 loomenõukogu. „Oluline on selle ürituse ajal ka näiteks linnapoolne tasuta sõit peolistele, erinev liikluskorraldus, samuti koolides korraldatav majutus ja toitlustus. Kõik see on tegelikult Tallinna linnalt lisaks tulev eelarveraha. Riigipoolne rahastus laulu- ja tantsupeole on väga märkimisväärne summa,“ ütles kultuuriminister.
 
Kultuuriministri sõnul hinnati hiljuti toimunud valitsuskabineti nõupidamisel Mikko Fritze ja Jaanus Rohumaa ülevaadet kultuuripealinna programmist ja tehtud töödest kõrgelt. Otsustati, et täpsema rahastamise osas soovitakse selleks planeerida märtsikuus üks valitsuskabineti istung. „Märtsikuu lõpuks on kindlasti teada, missuguse rahasumma taotlusega eelarvesse Sihtasutusele Tallinn 2011 ja muudele kultuuripealinnaga seonduvatele sündmustele, kultuuriministeerium sellele nõupidamisele läheb,“ kinnitas Jänes.
 
Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas vastas Riigikogu liikmete Mailis Repsi, Evelyn Sepa, Enn Eesmaa, Nikolai Põdramägi, Rein Ratase, Tiit Kuusmiku, Kalle Laaneti ja Georg Pelisaare 11. jaanuaril esitatud arupärimisele kutsekoolide koolilõuna kohta (nr 347).
                       
Siseminister Marko Pomerants vastas Riigikogu liikmete Lembit Kaljuvee, Tiit Kuusmiku, Ain Seppiku, Toivo Tootseni ja Enn Eesmaa 19. jaanuaril esitatud arupärimisele Simuna päästekomando sulgemise kohta (nr 356).
                       
Kaitseminister Jaak Aaviksoo vastas Riigikogu liikmete Lauri Laasi, Marika Tuusi, Tiit Kuusmiku, Lembit Kaljuvee, Valeri Korbi, Helle Kalda ja Evelyn Sepa 27. jaanuaril esitatud arupärimisele Vabadussõja võidusamba kohta (nr 362).
 
Istungi ülevaade on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
                       
Tagasiside