Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu võttis 83 poolthäälega vastu Eesti Haigekassa nõukogu liikme nimetamise otsuse. Otsuse kohaselt nimetati Haigekassa nõukogu liikmeks Riigikogu liige Viktor Vassiljev.

Kultuurikomisjoni ettepanekul lõpetati Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni ning Eesti Reformierakonna fraktsiooni algatatud kutseõppeasutuse seaduse, erakooliseaduse ja rakenduskõrgkooliseaduse muutmise seaduse eelnõu (6 SE) esimene lugemine. Eelnõu kohaselt täiendatakse kutseõppeasutuse seadust ja erakooliseadust rakendussätetega, mis loovad õigusliku aluse õppekavarühmade ühekordseks valikuliseks akrediteerimiseks. Ühekordne, valikuline ja vabatahtlik akrediteerimine puudutab majutamise, toitlustamise või ehituse ja tsiviilrajatise õppekavarühmi. Akrediteerimisega tegeleb taotluse alusel kõrghariduse kvaliteediagentuur ja selle positiivset hinnangut arvestatakse lisaks koolitsloa andmisel ka õppekavale ekspertiisi määramisel. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon tegi ettepaneku eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata. Ettepaneku vastu hääletas 44, poolt 37 ja erapooletuks jäi 2 Riigikogu liiget. Seega suunati eelnõu teisele lugemisele. 
 
Täiskogu istungi tööaja lõppemise tõttu jäi pooleli Eesti Reformierakonna fraktsiooni ning Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni algatatud koduomanike maamaksust vabastamise seaduse eelnõu (51 SE) esimene lugemine. Arutelu jätkub kolmapäeval, 1. juunil kell 14 algaval istungil.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside