Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikme ametivande andis asendusliige Liisa-Ly Pakosta.
 
Kaitseminister Jaak Aaviksoo vastas Riigikogu liikmete Lauri Laasi, Vladimir Velmani, Tiit Kuusmiku ja Olga Sõtniku 24. septembri esitatud arupärimisele riikliku relvatööstuse müügi kohta (nr 321).
 
Aaviksoo selgitas , et E-Arsenali, mille aktsionäri õigusi teostab kaitseminister, müüki ei ole riik otsustanud. „Küll ei saa kaitseministeerium välistada täna AS-i E-Arsenal ümberkujundamise käigus kujunevate ettevõtete võimalikku, täielikku või osalist erastamist. Seetõttu ei saa ma ka välistada, et selle protsessi tulemusena moodustuvaid äriühinguid võidaks võõrandada, sealhulgas ka mõnele Eesti Kaitsetööstuse Liidu liikmele,“ lisas kaitseminister. Aaviksoo avaldas heameelt, et käesoleva aasta alguses 22 väärikat Eesti ettevõtjat otsustasid moodustada mittetulundusühingu Eesti Kaitsetööstuse Liit. Tema sõnul on selline ettevõtjate organisatsioon kaitseministeeriumile ja teistele riigiasutustele väga heaks partneriks, kes on suuteline esindama Eesti kaitsetööstusettevõtete huve nii nende ettevõtlusvaldkonnas kui ka partnerluses riigiga. Selle koostöö süvendamiseks, tugevdamiseks, arendamiseks ja igatepidi sellele koostööle kaasaaitamiseks sõlmis kaitseministeerium 21. aprillil mittetulundusühinguga Eesti Kaitsetööstuse Liit koostöömemorandumi, mis on avalik dokument ja loodetavasti sellisena aitab kaasa kõikidele kaitsetööstuse arendamisest huvitatud Eesti ettevõtjatele, aga ka süvendab valitsuse koostööd ettevõtlussektoriga, millest loodame kasu kaitsetööstuse arendamisele laiemalt Eesti Vabariigis. Kaitseminister selgitas lähemalt ka eesseisvaid muudatusi kõne all olevate äriühingute tegevuses.
                       
Kultuuriminister Laine Jänes vastas Riigikogu liikmete Karel Rüütli, Mai Treiali, Jaanus Marrandi, Villu Reiljani, Tarmo Männi, Kadri Simsoni, Jüri Ratase, Enn Eesmaa, Inara Luigase, Georg Pelisaare, Tiit Kuusmiku, Kalvi Kõva, Kalev Kotkase ja Indrek Saare 14. oktoobril esitatud arupärimisele maakonnamuuseumide olukorra kohta (nr 332).
 
Eesti Keskerakonna fraktsioon võttis algatajana menetlusest tagasi sotsiaalmaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (559 SE).
                       
Istungi stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside