Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo Urve Tiiduse küsimustele üürimajade arendamise kohta.

Riigikogu liige Urve Tiidus soovis teada, miks tahab minister üürimaju arendada näiteks Tallinnas ja Tartus, kus turutõrget pole.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo tõi välja, et viimase 20 aasta jooksul on 96 protsenti uutest korterelamutest ehitatud väljapoole Harjumaad, Tartut ja Pärnut.

Ta sõnas, et elamufond vananeb kiiresti, aga kui me soovime, et majandus areneks kogu Eestis, siis on väga oluline, et me tõstaksime Eestis tööjõu mobiilsust. „See tähendab seda, et inimesel on võimalik soovi korral ka töökoha järgi kolida,“ rääkis minister. Palo lisas, et täna seda võimalust sageli ei ole. „Töökoht on olemas, ettevõtjad sooviksid laieneda, töökohti juurde teha, aga inimesi pole.“

Ministri hinnangul peame riigina olema konkurentsivõimelisemad. „See tähendab ühest küljest seda, et investeeringuid tehtaks rohkem, aga teisest küljest ka, et inimesed sooviksid ja saaksid siin riigis elada. Üks osa sellest on elukoht ehk eluase,“ sõnas ta.

Kui me räägime Tallinnast ja Tartust, siis me räägime siin loomulikult mitte tööjõu mobiilsusest, vaid me räägime teisest probleemist, mis meil on, nimelt sotsiaalkorterite puudus,“ ütles minister. Ta tõi välja, et näiteks Tallinnas on sotsiaalkorterite järjekorras 5000 inimest.

Palo ütles, et on oluline aidata madalapalgalistel inimestel hakkama saada, Eestis elada, oma peret kasvatada ja tööl käia ning et ettevõtlus areneks ka väljaspool suurlinnu. Ta lisas, et selle võrra oleme kindlasti atraktiivsemad ka uutele investeeringutele.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister vastas veel Krista Aru küsimusele Eesti liikmelisuse kohta Euroopa Tuumauuringute Keskuses (CERN).

Peaminister Jüri Ratas vastas Jürgen Ligi küsimusele eesti keele kohta ning Kristen Michali küsimusele meediavaldkonna kohta.

Justiitsminister Urmas Reinsalu vastas Martin Helme küsimusele prokuratuuri poliitika kohta ning Raivo Põldaru küsimusele seadusloome ning KarS §-de 145 ja 179 vahel sisalduvate probleemide kohta.

Infotunni stenogramm:

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside