Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas ettevõtlusminister Liisa Oviir Krista Aru küsimusele ettevõtluskeskkonna arengute kohta.

Krista Aru soovis ettevõtlusministrilt teada milline on Eesti tööstuse digitaliseerituse tase võrreldes naabritega ning mida ja kuidas riik saab sellele kaasa aidata.

Ettevõtlusminister Liisa Oviiri sõnul on eksport seotud tööstuse käekäiguga. Minister tõi välja, et kaks kolmandikku ekspordist tuleb nimelt tööstustoodangust. „Tööstuspoliitika esialgne strateegiadokument on valmis saanud, ootab kabineti järjekorda, et seda ka omavahel arutada,“ ütles ta. Oviiri sõnul kaardistab see kõigepealt situatsiooni, kus me praegu oleme, ja siis seab suunad edaspidiseks. „Üks kõige olulisemaid eesmärke ongi tööstuse digitaliseerimine ja see on tegelikult valdav suund kogu maailmas,“ lisas minister.

„Selles osas on Saksamaa muidugi näidanud oma Industrie 4.0-ga eeskuju. Me soovime minna samas suunas. Ma usun, et oleme seal tugevate keskmike hulgas praegu, aga edasiarenguvõimalusi on hästi palju. Arvestades seda, et pigem on meil tööjõupuudus kui tööpuudus, siis ma arvan, et see digitaliseerimine ja automatiseerimine saab olla lahendus sellele küsimusele,“ ütles minister. „Selles osas on meil selgelt meetmed, mida me oleme välja mõelnud, kus me oleme ka taotlenud Norrast raha selle jaoks, et digitaliseerimist riigi poolt toetada,“ lisas ta. „Nii et tööstus on selgelt selle sügise fookusteema,“ sõnas minister.

Ettevõtlusminister vastas veel Mihhail Korbi küsimusele piimatoodete ekspordi kohta ja Raivo Põldaru küsimusele Eesti põllumajandustoodangule uute turgude leidmise kohta.

Peaminister Taavi Rõivas vastas Kadri Simsoni küsimusele riigivõlakirjade kohta, Andres Herkeli küsimusele aktsiisiraha Lätti laekumise kohta, Jüri Adamsi küsimusele demokraatia tugevdamise eelnõude kohta ja Marika Tuus-Lauli küsimusele tervishoiu rahastamise jätkusuutlikkuse kohta.

Infotunni stenogramm:

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside