Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu tänasel erakorralisel istungjärgul jäi esimesel lugemisel pooleli Eestimaa Roheliste fraktsiooni esitatud otsuse eelnõu „Kütuste- ja energiamajanduse oluliste strateegiliste suundade väljatöötamiseks vajalike tegevuste käivitamine (85OE)”. Et eelnõu arutelule järgnenud kohaloleku kontrollil oli kohal alla poole Riigikogu koosseisust (36), siis jätkub eelnõu arutelu sügisel.

Arutelul tõi Eestimaa Roheliste fraktsiooni esimees Valdur Lahtvee algatajate poolt esile, et valitsusjuhi poolt võetud initsiatiiv Eesti osalemiseks Leedu tuumaelektrijaama projektis on vastuolus riiklike energiamajanduse ja elektrimajanduse arengukavade eesmärkidega. Et valitsuse tegevus ei vasta tema sõnul valitsusleppes sätestatule, siis on vaja peaministri mandaati teistes riikides tuumaenergia projektides osalemise ja kohustuste võtmise osas täpsustada ja piirata lähtuvalt kehtivatest energiamajanduse strateegilistest eesmärkidest.

Majanduskomisjoni kui eelnõu juhtivkomisjoni esimehe Urmas Klaasi sõnul tõdes komisjon, et energeetika on Eesti tulevikule ülioluline valdkond, mis väärib põhjalikku ja vastutustundlikult ettevalmistatud arutelu. Komisjoni meelest oli eelnõu aga ette valmistatud kiirustades ja dubleerib olemasolevaid otsuseid ja dokumente, mistõttu seda komisjonis ei toetatud.

Samuti jätkub sügisel Eestimaa Roheliste fraktsiooni esitatud otsuse eelnõu probleemkomisjoni moodustamiseks kütuste- ja energiamajanduse oluliste strateegiliste suundade väljatöötamiseks (86OE) arutelu.

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

Tagasiside