Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Panga president Ardo Hansson vastas Riigikogu liikmete Deniss Boroditši, Inara Luigase, Kalle Laaneti, Lembit Kaljuvee ja Rainer Vakra 10. oktoobril esitatud arupärimisele Eesti Panga tegevuse kohta seoses VEB fondiga (nr 199). 

Hanssoni selgituste kohaselt menetleb VEB fondi likvideerimise sertifikaatidega tagatud nõuete hüvitamise otsuse seaduslikkust Riigikohus. Ta rõhutas, et oleme alati olnud valmis tegema igakülgset koostööd nii VEB fondi likvideerija Rein Järvelillega kui ka Riigikohtuga. „Kõik kohtumenetluseks vajalikud dokumendid on Eesti Pank andnud üle VEB fondi likvideerijale Rein Järvelillele, kes on need omakorda esitanud Riigikohtule,“ märkis Eesti Panga president. 

Hanssoni sõnul ei oma Eesti Panga praegune uus juhatus detailset ülevaadet VEB fondi ajaloost, seal toimunust ja sellega seotud dokumentidest. „Just seepärast otsustasin 21. septembril viia VEB fondi teemal läbi majasisese auditi. Andsime sellest avalikkusele teada ajakirjanduse vahendusel ja sellist lähenemist toetas ka Eesti Panga nõukogu,“ ütles Hansson. Ta lisas, et käimasoleva siseauditi eesmärk on otsida välja ja anda hinnang Eesti Panga VEB fondiga seotud dokumentidele ja tegevusele. Eesti Panga audit valmib eeldatavasti käesoleva aasta lõpus ja teeme selle tulemused avalikuks ning oleme seejärel valmis vastama Riigikogu liikmete ja avalikkuse küsimustele, märkis ta. „Eesti inimeste huvi ja soov saada vastuseid on õigustatud. Eesti Panga siseauditi mandaat ei võimalda kõike VEB fondi puudutavat auditeerida, sest keskpangal pole voli vaadata pangaväliseid dokumente või üle kuulata pangaväliseid inimesi. Aga me uurime täie põhjalikkusega kõiki dokumente, millele Eesti Pangal on ligipääs. Seetõttu on minu arusaam, et meie siseauditile võiks järgneda ka Riigikontrolli audit, mis aitaks küsimustele täiendavaid vastuseid leida. Täiendava auditi tegevuse otsus on Riigikontrolli teha, aga nad on meile abi pakkunud,“ andis Hansson ülevaate teema käsitlusest.           

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder vastas Riigikogu liikmete Aivar Riisalu, Enn Eesmaa, Ester Tuiksoo, Kalev Kallo, Lauri Laasi, Marika Tuus-Lauli, Olga Sõtniku, Peeter Võsa, Priit Toobali, Tarmo Tamme, Valeri Korbi, Viktor Vassiljevi ja Yana Toomi 9. oktoobril esitatud arupärimisele põllumajandusministri valitsemisalas toimuva kohta (nr 198).             

Justiitsminister Kristen Michal vastas Riigikogu liikmete Aivar Riisalu, Eldar Efendijevi, Enn Eesmaa, Ester Tuiksoo, Kalev Kallo, Lauri Laasi, Mailis Repsi, Peeter Võsa, Valeri Korbi, Viktor Vassiljevi ja Yana Toomi 15. oktoobril esitatud arupärimisele võlgade ümberkujundamise ja võlakaitse seaduse kohta (nr 202). 

Vabas mikrofonis võtsid sõna Mihhail Stalnuhhin ja Inara Luigas

Õiguskomisjoni ettepanekul arvati töönädala päevakorrast välja valitsuse algatatud vangistusseaduse, kriminaalhooldusseaduse ja karistusseadustiku muutmise seaduse eelnõu (264 SE) teine lugemine. 

Istungi stenogramm on internetis siin

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside