Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Peaminister Andrus Ansip vastas Riigikogu liikmete Indrek Raudse, Ken-Marti Vaheri, Helir-Valdor Seederi ja Tiit Niilo 16. mail esitatud arupärimisele riigi äriühingute liikmete nimetamise kohta (nr 239).
 
Peaminister vastas ASiga Werol tehased seotud probleemide ja äriühingu juhtimise kohta: „Lõppkokkuvõttes tuleb kahjuks tunnistada, et alates ettevõtte asutamisest kuni ettevõtte aktsiate võõrandamiseni see ettevõte suurt edu majandamises ei ole saavutanud.” Vastates küsimusele poliitikute kuulumise kohta äriühingute nõukogudesse märkis Ansip, et praegune süsteem toimib ja kui seda õieti kasutada, siis ta võib anda väga häid tulemusi. „Ma ei kuulu nende hulka, kes arvavad, et riigile kuuluvates äriühingute nõukogudes ei tohiks osaleda poliitikud, vastupidi, ma leian, et riigile peaksid kuuluma sellised äriühingud, millel on ka teatud avaliku huvi rahuldamise funktsioonid, mitte ainult pelgalt kasumi teenimise funktsioon. Seetõttu poliitikute kuulumine äriühingu nõukogusse, on minu hinnangul igati aktsepteeritav,” selgitas peaminister.
 
Peaminister vastas veel Riigikogu liikmete Tõnis Lukase, Ene Ergma, Marko Mihkelsoni, Siiri Sisaski, Helir-Valdor Seederi, Trivimi Velliste, Mart Nuti, Indrek Raudse, Andres Herkeli ja Mihhail Lotmani 18. mail esitatud arupärimisele võimaliku diplomite müügi kohta EBSis (nr 240).
 
Ansip möönis, et EBSis juhtunu on kindlasti kahetsusväärne. Ta avaldas lootust, et midagi taolist enam üheski Eesti kõrgkoolis ei juhtu. Kontrollimise tulemusena ilmnes, et magistriõppesse võeti ilma vajaliku ettevalmistuseta isikuid. Peaministri arvates kvalifikatsiooni vastavuse üle otsustajad eksisid ega võtnud tahtlikult magistriõppesse vastu kvalifikatsiooni mitteomavaid isikuid. Ansip selgitas, et korda on täpsustatud: „Ma loodan, et taolised juhtumid tulevikus ei ole enam võimalikud.”
 
Vabas mikrofonis võttis sõna Toomas Alatalu.
 
Riigikogu istungi ülevaatliku stenogrammi leiate internetist: http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form 
 
Riigikogu pressitalitus 
Tagasiside