Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu X koosseisu 8. istungjärgu avamisel pidasid kõne Riigikogu esimees Toomas Varek ja president Arnold Rüütel.
 
Riigikogu kuulas seejärel ära ministrite vastused Riigikogu liikmete esitatud viiele arupärimisele.
 
Kultuuriminister Raivo Palmaru vastas Riigikogu liikmete Andres Herkeli, Peeter Tulviste, Taavi Veskimägi, Juhan Partsi, Olav Aarna, Ela Tomsoni ja Mart Nuti 15. juunil esitatud arupärimisele avalik-õigusliku meedia kohta (nr 243).
 
Kultuuriminister tõrjus talle esitatud süüdistusi kontrollida ajakirjandust. Palmaru ütles: „Ajakirjanduse üle arutamine ja kriitika ajakirjanike aadressil ei ole personaalküsimuste arutamine, kommunismi kuulutamine või demokraatia saboteerimine. Vabas ühiskonnas on meediateemalised arutelud teretulnud. Paraku pole meil meedia arvustamine lubatud.”
 
Palmaru väitis: ” Eestis, vähemasti Eesti Televisiooni ja viimasel ajal ka Eesti Raadio puhul on väga raske rääkida avalikust ehk kodanikuajakirjandusest, mis järgiks ühiskonna eri rühmade ja kodanike huve ja arvamusi ning jälgiks ja hindaks sellelt positsioonilt ühiskonna ja poliitilise elu sündmusi.”
 
Kultuuriminister ütles, et ajakirjanduse tõeline vabadus on seotud vastutusega. Palmaru heitis ajakirjandusele ette: „Eesti meedial puudub praegu vastutus.”
 
Siseminister Kalle Laanet vastas Riigikogu liikmete Sven Mikseri, Eiki Nestori ja Mark Soosaare 8. mail esitatud arupärimisele Eesti poliitikute välismaal toimuvate kohtumiste kohta teabe kogumisest (nr 232).
 
Justiitsminister Rein Lang vastas Riigikogu liikmete Avo Üpruse, Andres Herkeli, Peeter Tulviste, Mart Nuti ja Trivimi Velliste 9. mail esitatud arupärimisele vangistuse kui karistusliigi kohta (nr 233) ja Riigikogu liikmete Indrek Raudse, Mart Nuti, Helir-Valdor Seederi ja Urmas Reinsalu 11. mail esitatud arupärimisele äriregistri pidamise kohta (nr 237).
 
Põllumajandusminister Ester Tuiksoo vastas Riigikogu liikmete Andres Herkeli, Indrek Raudse, Mart Nuti, Tiit Niilo, Henn Pärna ja Eiki Nestori 1. juunil esitatud arupärimisele AS-i Werol Tehased nõukogu ja juhatuse tegevuse kohta (nr 241).
 
Riigikogu istungi ülevaatliku stenogrammi leiate internetist: http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form 
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
 
Tagasiside