Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kiitis neljapäevasel istungil 89 poolthäälega (1 erapooletu) heaks hasartmänguseaduse muutmise seaduse, mis loob võimaluse karistada kihlveopettuste toimepanijaid kriminaalkorras.

Kihlveopettuseks on näiteks juhtum, kus sportlased, treenerid või kohtunikud panustavad eelnevalt kokku lepitud tulemusele, näiteks vastaste võidule ja üritavad meelega kaotada. Tulenevalt kohtupraktikast saab täna selliste pettuste eest karistada üksnes väärteo korras. Seadusega tehakse muudatus väärteo koosseisus ja sätestatakse, et väärteo koosseis rakendub vaid neil juhtudel, kui sellega ei panda ühtlasi toime karistusseadustikus sätestatud kelmuse koosseisu.

Lisaks taastatakse seadusega Eesti lipu all rahvusvahelisel meresõidul reisijatevedu teostavatel laevadel võimalus korraldada oma pardal kuni 1000 euro suuruse võidufondiga loteriisid sagedamini kui üks kord nädalas.

Muudatus oli vajalik, sest tänavu 1. jaanuarist jõustus hasartmänguseaduse säte, mis võimaldab korraldada loteriisid võidufondiga alla 1000 euro üksnes üks kord nädalas.

Samuti keelatakse seadusega toto ehk kihlveo korraldamine, kus ennustatakse loterii tulemusi.

Valitsuse algatatud hasartmänguseaduse muutmise seadus (260 SE) jõustub kümnendal päeval pärast Riigi Teatajas avaldamist.

Seoses Riigikogu liikme Urvo Palo volituste peatumisega ja tema nimetamisega Vabariigi Valitsuse liikmeks andis istungi alguses Riigikogu liikme ametivande Liisa Oviir.
Vladimir Arhipovi tagasiastumise tõttu andis ametivande Marko Šorin ning asus tänasest Riigikogu liikmeks.

Istungi stenogramm

Istungi fotod

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside