Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Ajakirja värske numbri keskmes on Eesti teadus, selle viimased sada aastat ning hetkeolukord.

Jaak Aaviksoo käsitleb RiTo uues numbris ilmuvas essees teaduse rahastamist. Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere annab ülevaate Akadeemia viimasest viiest aastast ning tulevikuplaanidest. Soomere toob välja, et kaasaja muutuvas maailmas, eriti tõejärgse või tõepõhjatu otsustamisviisi pealetungi ja libateaduse erinevate versioonide vohamise kontekstis, on järsult kasvamas taoliste seltside roll teadmuspõhise maailmapildi säilitajatena ühiskonnas.

Koostöös Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonnaga ilmub värskes ajakirjas ühekordne rubriik „Rahvusülikool 100 – Eesti läbi sotsiaalteaduste prisma“. Rubriigis võtavad sõna Tartu Ülikooli psühholoogid, sotsioloogid, politoloogid ning haridus- ja õigusteadlased.

Riigikogu kodukorra kujunemisest kirjutab enda järjejutus Jüri Adams. Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi vanemteadur Lauri Leppik annab ülevaate uurimusest Eesti pensionite piisavuse ja jätkusuutlikkuse kohta.

Ajakirja esitlus

Mida meie vajame Eesti teaduselt ja mida Eesti teadus vajab meilt, arutlesid 11. detsembril ajakirja uut numbrit tutvustavas paneeldiskussioonis Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo, Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna dekaan Raul Eamets ning teadus- ja arendusprodekaan Kairi Kreegipuu. Paneeli juhtis RiTo peatoimetaja Mart Raudsaar.

Ajakirja on võimalik osta Eesti Rahvusraamatukogu infoletist ja Parlamendi poest Toompeal. Mahukat, enam kui 200-leheküljelist ning kaks korda aastas ilmuvat ajakirja võivad kõik huvilised tellida ka RiTo kodulehe vahendusel.

Järgmine RiTo number ilmub 2020. aasta juunis.

Tagasiside