Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kolmapäevane Pealtnägija saade paljastas Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) ja Tartu lähistele plaanitava tselluloositehase vahel sõlmitud heade kavatsuste protokolli, mis seab selgelt RMK juhtkonna, nii nõukogu kui juhatuse tegevuse, kahtluse alla.

„See ei ole aktsepteeritav, et riigi ühisvara lubatakse tehasele, mille tegevuse kohta pole läbi viidud analüüse ning võimalikest positiivsetest tulemustest tulenevalt väljastatud tegevusluba. Teadlased on koondanud küll ühiselt jõud, et leida vastused võimalikele riskidele, kuid tulemusteni on veel pikk tee minna,“ kommenteeris kujunenud olukorda Vabaerakonna saadik Külliki Kübarsepp.

Ta lisas, et RMK ei tohi sõlmida pikaajalisi eelleppeid, millel puuduvad selged ja läbipaistvad motiivid ning mille tagamaid pole avalikkusele selgitatud. „Segasemaks ning saladuslikumaks teeb loo see, et ei räägita hindadest, mis tekitab kahtluse, et mets, meie ühine vara, soovitakse maha müüa märgatavalt alla turuhinna,“ lisas Kübarsepp.

„Vabaerakond on seisukohal, et RMK nõukogu ja juhatuse pikaaegne hoolimatu riigiettevõtte juhtimine ja varade majandamine tuleb sellisel kujul otsekohe lõpetada. Keskuse tegevus tuleb korrastada ja muuta läbipaistvaks. Selleks ootame selgeid samme keskkonnaminister Siim Kiislerilt,“ lõpetas Kübarsepp.

Varem avaldamata dokumendid viitavad, kuidas riik soosib väidetavalt ebaausalt miljarditehase rajamist Emajõe kaldale. Samuti ringlevad ametkondades dokumendid, mis kinnitavad, et RMK plaanib tagada puidukiutehasele, mida veel paberilgi ei eksisteeri, stabiilse toorainevoo vähemalt 15 aasta vältel.

Tagasiside