Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu konverentsisaalis toimub täna kell 10-13.30 Vaimse tervise toetusrühma algatusel arutelu, mida saab jälgida ka otseülekandes Riigikogu kodulehel.

Arutelu kokkukutsuja ja toetusrühma esimehe Vilja Toomasti sõnul on arutelu eesmärk kujundada selles tundlikus valdkonnas senisest selgem vaimse tervise strateegia ja poliitika.

Ettekandega esinevad sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, sama ministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja Agris Koppel ja vaimse tervise staabi koordinaator Anne Randväli.

Riisalo peatub oma sõnavõtus Eesti inimeste vaimse tervise toetamisel. Koppel räägib tervisesüsteemi arengusuundadest lähtudes vaimse tervise rohelisest raamatust. Randväli käsitleb elanikkonna vaimse tervise olukorda Covid-19 kriisis ning vaimse tervise staabi tegevust.

Veel kõneleb Eesti Vaimse Tervise ja Heaolu Koalitsiooni (VATEK) juhataja Ott Oja vaimse tervise alasest huvikaitsest. Anne Kleinberg Eesti Psühhiaatrite Seltsist annab ülevaate, kuidas läheb psühhiaatrial vaimse tervise kriisi kontekstis ning MTÜ Peaasi tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa räägib kogemusest noorte vaimse tervise toetamisel.  

Centar vanemanalüütik ja partner Sten Anspal ja PERH-i psühhiaater-ülemarst-osakonna juhataja Ülle Võhma tutvustavad uuringut “Raviresistentse ja suitsiidse depressiooni levimus ning majanduslik mõju”.  

Ettekannetele järgneb arutelu, kuidas saab Riigikogu kaasa aidata vaimse tervise süsteemsele kujundamisele ja milliseid muutusi vajab riik vaimse tervise valdkonnas.

Arutelu kava ja osalejad.

Videosalvestist istungist saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Lisainfo:
Vilja Toomast
Vaimse tervise toetusrühma esimees
5019158
[email protected]

Tagasiside