Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Seoses mardipäevaga ühinesid Riigikogu Tiibeti toetusrühmaga kolm Riigikogu Marti – Mart Laar, Mart Nutt ja Mart Meri. Toetusrühma esimehe Andres Herkeli sõnul on Mart Laar ja Mart Nutt kuulunud samasse toetusrühma ka Riigikogu varasemates koosseisudes.

„Kuna nad ei ühinenud Riigikogu toetusrühmaga selle moodustamise ajal ­ – Laar oli siis minister, Nutt tuli Riigikokku hiljem asendusliikmena – , siis toimus liitumine nüüd. Et ajastus sattus mardipäevale, siis tegin selle ettepaneku ka Mart Merile ja ta oli rõõmuga nõus,“ ütles Herkel.

Toetusrühm on jätkuvalt mures olukorra pärast Tiibetis, eriti selle pärast, et enesesüütamine protestivormina on endiselt levinud. Toetusrühm avaldab lootust, et Hiina RV uus juhtkond võtab tiibetlaste õiguste ja Tiibeti pagulasadministratsiooni suhtes mõistlikuma hoiaku kui senine administratsioon, mis on probleeme eitanud.

Herkel kinnitas, et Tiibetiga seotud üritused, millel osaleb ka Riigikogu Tiibeti toetusrühm, toimuvad sellele vaatamata, et eksiilvalitsuse peaminister Lobsang Sangay lükkas oma visiidi edasi. Herkeli  kinnitusel on külla tulemas dalai-laama eriesindaja Thubten Samdup.

24.-26. novembrini toimub Tallinnas ja Tartus noorteseminar tiibetlastele ja teistele Esindamata Rahvaste Organisatsiooni kaudu saadetud külalistele. Sama ürituse raames toimub ka konverents, millel Eesti poolelt astub üles nii Riigikogu kui ka Euroopa Parlamendi liikmeid, samuti rahvusvahelise õiguse ekspert Lauri Mälksoo.

Tiibeti ürituste raames on ilmumas ka Tema Pühaduse XIV dalai-laama Tenzin Gjatso kolme Eesti-visiiti kajastav raamat, mille autorid on Andres Herkel, Mart Laar ja Märt Läänemets. Raamat ilmub kirjastus Go Reisisraamat vahendusel.

Täiendav informatsioon, Andres Herkel, telefon 50 56 540.

Riigikogu Tiibeti toetusrühm

 

 

 

 

Tagasiside