Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu vabadusvõitlejate toetusrühm mälestab väsimatut Enn Tartot, kelle järjekindlus rahvusliku aate kandmisel oli eeskujuks kõigile. Enn Tarto ohvrimeelsus ja kartmatus aitas eestlaste vabaduse vaimu hoida alates 1950. aastatest kuni okupatsiooniaja lõpuni.

Enn Tarto teadis, et vabadus ei ole kingiks, vaid pühendus iseseisvas Eestis riigikaitse ülesehitamisele. Tema südameasjaks oli ka eestlaste ajaloomälu hoidmine, mille talletamist korraldas ta aastakümneid Tartu Memento juhina.

„Enn Tarto esindas uut põlvkonda vabadusvõitlejaid, kes ei lasknud võitluse sädemel vaibuda ka peale metsavendluse mahasurumist,“ ütles vabadusvõitlejate toetusrühma esimees Anti Poolamets.

Kaheksateist aastat vangilaagrites veetnud metsavend Ruuben Lambur on Enn Tartot meenutanud järgmiselt: „Mordva vangilaagris uue põlvkonna vastupanuvõitlejate kohtumine vanema põlvkonnaga tõstis meie meeleolu tunduvalt, sest me saime aru, et kodumaal võitlus jätkub. Noored aga said nõu ja abi vanematelt, et GULAGi katsumusi üle elada.“

Langetame leinas pea.

Riigikogu vabadusvõitlejate ja represseeritute toetusrühm

Tagasiside