Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu lairibavõrgu toetusrühma esindajad osalesid täna valitsuskabineti istungil, kus esitasid oma ettepanekud kiire internetiühenduse väljaehitamiseks Eestis.

Riigikogu lairibavõrgu toetusrühma esindajad Andres Metsoja, Erki Savisaar ja Tanel Talve tegid tänasel valitsuse kabineti istungil ettepaneku, et Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium viiks koos Tehnilise Järelevalve Ametiga läbi riigihanke, et ehitada välja interneti viimane miil maapiirkondades.

Samuti soovivad toetusrühmade esindajad, et lairibavõrgu väljaehitamise hanke tingimustes võetaks arvesse maakondades kogutud sooviavaldused lairibavõrguga liitumiseks.

Ühtlasi tehti ettepanek analüüsida, kuidas avada sidevõrk konkurentsile ja töötada välja sellekohane seaduseelnõu.

Toetusrühma esimehe Andres Metsoja sõnul on kahetsusväärne, et lairibavõrgu väljaehitamise ümber on tekkinud pingeid, mis ei tule kasuks lõppeesmärgi saavutamisele.

Liige Tanel Talve ütles, et meie ühine eesmärk peaks olema viia kiire internet inimesteni olenemata tema elukohast.

Aseesimehe Erki Savisaare hinnangul oleks Eesti inimestele parema teenuse pakkumiseks mõistlik arutada, kuidas saaks avada sidetaristu kõigile teenusepakkujatele.

Ettepaneku tegemine valitsuskabinetis oli jätkuks käesoleva nädala alguses toimunud lairibavõrgu ja e-Eesti toetusrühma tehtud seisukohtadele.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside