Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Rail Balticu toetusrühma esimehe Kalle Pallingu sõnul  on tänasel koosolekul tähelepanu keskmes ülevaade projekti elluviimisega seotud arengutest.  

Palling märkis, et raudteetrassi planeerimine Harju- ja Raplamaal on toonud esile pinged nii kaitsealuse Nabala-Tuhala piirkonna kui ka Tallinna lähivaldade eravalduste läbimise seisukohalt.  

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on kavandanud viia Rail Balticu trassi marsruudi üle otsustamise valitsusse septembrikuus. MTÜ Avalikult Rail Balticust on teinud ettepaneku veel trassialternatiivide lisamise kohta. Pallingu sõnul on otstarbekas tutvuda ka selle ettepanekuga, et  olla valitsusele toeks optimaalse variandi leidmisel. 

Toetusrühma koosolekul on kavas kuulata ära ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindaja Anti Moppeli informatsioon Rail Balticu ühisettevõtte loomise kohta, mis on plaanis ellu kutsuda septembrikuus. Toetusrühm soovib analüüsida EL-ile esitatava taotluse ajagraafikut, et mitte hilineda. EL-i kaasfinantseerimise taotluste esitamise tähtaeg on tuleva aasta veebruaris. 

Koosolekul osalevad keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus, Harju maavanem Ülle Rajasalu, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi projektijuht Anti Moppel ning MTÜ Avalikult Rail Balticust esindajad. 

Lisainfo: Kalle Palling, 56639005

Riigikogu pressiteenistus

 

Tagasiside