Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Peipsiveere toetusgrupp, kes on seadnud endale eesmärgiks võimaluste otsimise Peipsi piirkonna elulaadi hoidmiseks ja säilitamiseks andis samuti oma panuse seal kasvatatud sibula müümiseks. Sibulakasvatajatelt telliti kokku 2200 kilo sibulat. 

Peipsiveere toetusgrupi juhi Terje Trei sõnul andis selleks toetusaktsiooniks põhjuse asjaolu, et odav välismaine sibul on Eesti turu üleujutanud ning väärt ja maitsva Peipsi sibula eemale tõrjunud. „Peipsiäärsetel sibulakasvatajatel on tänavu eriti suuri raskusi sibulasaagist lahtisaamisega. Seega pidasid Peipsiveere toetusgrupi liikmed, kuhu kuulub saadikuid kõikidest Riigikogu erakondadest, anda ka oma panus sealsete sibulakasvatajate mure leevendamiseks,’’ märkis Trei. 

Peipsi sibula tellijate seas olid nii Riigikogu enda, kultuuriministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kui ka Eesti Rahvusringhäälingu töötajad. Täna pärastlõunal jõudiski enam kui kaks tonni sibulat tellijateni. 

Riigikogu Peipsiveere toetusgruppi kuuluvad lisaks Terje Treile veel Ester Tuiksoo, Rein Aidma, Eldar Efendijev, Ene Ergma, Igor Gräzin, Margus Hanson, Urmas Klaas, Aivar Kokk, Kajar Lember, Meelis Mälberg, Mati Raidma, Paul-Eerik Rummo, Marika Tuus-Laul ja Jaan Õunapuu. 

Riigikogu Peipsiveere toetusgrupp

Lisainfo: Terje Trei, 5138738

Tagasiside