Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu metsanduse toetusrühma 7. juunil korraldatud parlamentaarsel kuulamisel kevad-suviste raiete teemal leiti, et ilma üleminekuajata õiguspraktika muutmine on tekitanud segadust terves metsasektoris.

Parlamentaarsel kuulamisel osalesid Keskkonnaministeeriumi, Keskkonnaameti, Eesti Erametsaliidu ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu esindajad. Keskkonnaameti esindajad andsid ülevaate oma senisest tegevusest ja eesmärkidest kevad-suviste raiete peatamisel,  metsanduse huvirühmade esindajad selgitasid täiendavate piirangute mõju metsasektorile.

Metsanduse toetusrühm peab oluliseks, et enne järgnevate sammude astumist kevad-suviste raiete peatamiseks, tuleb läbi viia põhjalik teaduslik analüüs riigimetsas rakendatud praktikast ja selgitada, kuidas on mõjunud lindude arvukusele riigimetsas rakendatud piirangud. Analüüs peaks lisaks keskkonnamõjule sisaldama ka sotsiaalmajanduslikku mõju sh õiglase hüvitise kogumaksumust keskkonnakaitsega seotud ökosüsteemsete teenuste hankimiseks.

Ainukese Euroopa Liidu riigina on Eestis rakendatud ümmarguselt poolele metsamaale (riigimetsale) kevad-suviste raiete keeldu.

„Me vajame põhjalikku teavet, miks ei ole Euroopa Liidu riigid seni kehtestanud piiranguid kevad-suvistele raietele ja mida selliste piirangute rakendamine tähendab Eesti metsandussektori konkurentsivõimele,“ ütles Riigikogu metsanduse toetusrühma juht Heiki Hepner (I).

Metsanduse toetusrühm peab looduskaitset oluliseks, kuid rakendatavad meetmed peavad olema proportsionaalsed ja efektiivsed ning ei tohiks halvendada Eesti metsasektori konkurentsivõimet võrreldes Euroopa Liidu, aga ka teiste maailma riikidega.

Lisainfo:
Heiki Hepner

Metsanduse toetusrühma esimees
Tel. 5027325
E-post: [email protected]

 

 

 

 

 

Tagasiside