Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus moodustatud toetusrühma eesmärgiks on Eesti filmiloomingu toetamine, filmitootjate probleemide teadvustamine, filmihariduse arendamine ja Eesti filmide rahvusvahelise tuntuse tõstmine.

Toetusrühma esimees Anti Poolamets ütles, et Eesti filmitoodang on läinud aasta-aastalt kvaliteetsemaks ning jõudis EV100 tähistamisel uute verstapostideni. „Piirangute aeg on hakanud saavutatud taset kõigutama ja filmide rahastamise oluline langus hakkab valusalt tunda andma. Seisame Riigikogus selle eest, et teadvustataks meie filmitootjate probleeme. Senist edu ei tohi käest lasta,“ rääkis Poolamets.

Toetusrühma liikmed

Riigikogu Eesti filmi toetusrühma aseesimees on Tarmo Kruusimäe ja rühma kuuluvad ka Leo Kunnas, Helle-Moonika Helme, Ruuben Kaalep, Paul Puustusmaa, Uno Kaskpeit, Henn Põlluaas, Rene Kokk, Merry Aart ja Siim Pohlak.

Riigikogus moodustatud parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas. Toetusrühmade kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

XIV Riigikogu on moodustanud kokku 67 parlamendirühma ja 82 toetusrühma.

Parlamendirühmade nimekiri

Toetusrühmade nimekiri

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside