Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Rahvusooper Estonia juurdeehituse edendamise toetusrühma liikmed esitasid täna Riigikogu menetlusse eelnõu, millega tehakse valitsusele ettepanek lahendada looduskaitselised ja muinsuskaitselased piirangud, mis välistavad rahvusooper Estonia juurdeehituse.

Toetusrühma esimehe Siim Kallase hinnangul on riigi eriplaneeringu algatamine üks võimalus nende takistuste ületamiseks. „Vähemalt sada aastat on Eesti ühiskonnas arutatud ja kurdetud tõelise ooperiteatri puudumise üle, kuid pole tehtud ühtki otsust Estonia juurdeehituse ega uue ooperiteatri ehitamise alustamiseks. Samuti pole kehtestatud ühtegi vastavat planeeringut,“ ütles Kallas.

„Ooperikultuuri olemasolu on kahtlematult meie rahvuslik väärtus. Eriplaneeringu algatamise ettepanekuga antakse täitevvõimule täiendav poliitiline tugi ja see peaks kiirendama protsessi, mille lõpptulemuseks on rahvusooperi vajalik juurdeehitus,“ sõnas Kallas. Ta rõhutas, et eriplaneeringu algatamise otsus peab sisaldama põhjendusi, mis määratlevad rahvusvaheliste huvide kaitstuse ja maailmapärandi nimekirja kantud muinsuskaitseala säilitamise eesmärgid.

Riigikogus moodustatud ühenduste kaudu saavad Riigikogu üksikliikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale, toetada või kaitsta kitsama eluvaldkonna huve. XV Riigikogus on moodustatud 86 toetusrühma.

Lisainfo:
Siim Kallas
Rahvusooper Estonia juurdeehituse edendamise toetusrühma esimees
5887 7651
[email protected]

Tagasiside