Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu lairibavõrgu toetusrühma esmaspäevasel kohtumisel Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Riigi Infosüsteemi Ameti, Eesti Linnade ja Valdade Liidu ja elektrilevi esindajatega käsitleti nii lairiba baas- kui jaotusvõrgu ehituse hetkesisu kui ka töös olevaid arendusi.

Toetusrühma esimehe Erki Savisaare sõnul arutleti kolmel teemal: missugune on „viimase miili“ väljaehitamise hetkeseis, kas ja kui palju peaks riik panustama 5G välja ehitamisse ning kuidas tagada side kriisi olukorras.

„Arutelu käigus selgus, et koostöö omavalitsuste ja arendajate vahel on hea, kuid kommunikatsiooni avalikkusega tuleb oluliselt parandada. Ühiselt leidsime, et suurimaks takistuseks viimase miili ehitamisel on osutunud Maanteeamet,“ ütles Savisaar. „Toetusrühm otsustas, et sidevõrgu jätkusuutliku arendamise seisukohalt ning selguse loomiseks nii turuosalistele kui ka avalikkusele on väga oluline võtta vastu infoühiskonna arengukava aastani 2030, kus oleks kõik kõnealused teemad lahti kirjutatud.“

Savisaar selgitas, et järgnevatel kohtumistel soovib toetusrühm arutada ettevõtlus- ja infotehnoloogia ministriga arengukava sisulisi küsimusi ning jõuda selgusele, kuidas parandada koostööd Maanteeametiga.

Lisainfo:
Erki Savisaar,
[email protected]

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside