Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Ida-Viru toetusrühm korraldab täna Riigikogu konverentsisaalis seminari „Ida-Virumaa majandus ristteel – probleemid ja võimalused“, mida saab jälgida otseülekandes.

Toetusrühma juhi Maris Lauri sõnul on seminari eesmärk kuulata ja arutada, kuidas asjad Ida-Viru majanduses edenevad ja mismoodi saaks paremini. „Olen veendunud, et Ida-Virumaa potentsiaal on tavaliselt arvatust oluliselt suurem. Kuigi sealsed probleemid on suured ja mitmekesised, pole olukord selline, millisena kipuvad asju kujutama laialt levinud eelarvamused,“ ütles Lauri.

Tema hinnangul on Ida-Viru ettevõtete probleemid samad mis mujal Eestiski, ehk isegi mitmes aspektis teravamad. „Seetõttu saab Ida-Viru olla nii teenäitaja kui ka õnnestumise mõõdupuu,“ märkis Lauri.

Toetusrühma korraldataval seminaril tutvustatakse Ragn-Sellsi ja Neomaterialsi suurinvesteeringuid ning kavasid loomemajanduse, turismi ja tööstusinvesteeringute arendamiseks. Lisaks ülevaatele õiglase ülemineku fondi seisust tutvustavad ministeeriumid ka muid meetmeid ja tegevusi, mis Ida-Viru majandust edendavad. Arutelus, mille eesmärgiks on otsida lahendusi, osalevad ettevõtjad, ettevõtlust toetavad organisatsioonid ning omavalitsuste ja ministeeriumide esindajad.

Seminar kestab kella 11–14 ja seda saab jälgida otsepildis Riigikogu veebilehel.

Lisainfo:

Maris Lauri
Ida-Viru toetusrühma esimees
518 4242
[email protected]

Tagasiside