Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma ja Soome-ugri toetusrühma esimees Juku-Kalle Raid kohtusid täna Toompeal soome-ugri hõimupäevade raames väikerahvaste delegatsiooniga. 

Igal aastal toimuvad soome-ugri hõimupäevad on loodud tutvustamaks soome-ugri rahvaste kultuure. Üle-eestiliselt toimuvad arvukad kontserdid, etendused, näitused ja seminarid. 

Ergma märkis oma vastuvõtukõnes: „ Näen Euroopat kohana, kus pole kohta mitte ainult suurtele, vaid ka väikestele rahvastele ning kultuuridele.“  

“Mul on äärmiselt hea meel, et hõimupäevad toimuvad iga aastaga järjest suurenevas mastaabis,” ütles Juku-Kalle Raid. „Me ei saa sellest võibolla ise täpselt arugi, kui oluline sündmus see on just Venemaal elavate väikeste soome-ugri keelte ja kultuuride jaoks. Olles sõitnud läbi kõik soome-ugri territooriumid võin kinnitada, et siinpoolne toetus on neile ääretult tähtis ning süstib julgust ja optimismi, mida on Putini-Venemaa rahvaste jaoks väga vaja,” lisas ta. Raid ütles, et vastuvõtule olid tulnud komide, maride, udmurtide, mordvalaste ning ingerlaste esindajad. 

“Soome-ugri väikerahvaste saatus on meil kõigil südames, mida näitab juba kasvõi see, et Soome-ugri toetusrühm on Eesti parlamendi suurim,” märkis Raid. 

Kohtumisest võtsid osa veel haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo ning Soome-ugri toetusrühma liikmed Mart Nutt ja Andres Herkel

Riigikogu pressiteenistus

 

 

Tagasiside