Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reedeks, 10. novembriks kavandatud õpetajate hoiatusstreigi eel avaldab riigikogu ametiühingute toetusrühm solidaarsust õpetajaskonnaga.

Toetusrühma liikmed on kindlal arvamusel, et õpetajatel on õigus korraldada hoiatusstreik. „Hoiatusstreik on täiesti seaduslik ja suunatud sellele, et hoogustada palgaläbirääkimisi,“ ütles ametiühingute toetusrühma esimees, sotsiaaldemokraat Eduard Odinets. Tema sõnul ei saa rahul olla olukorraga, kus õpetajad on sunnitud õiglase töötasu nimel streikima. „Just seetõttu pean oluliseks kollektiivlepingute poole liikumist, sest nende mõte ongi selles, et streike ära hoida ja säilitada töörahu,” tõdes Odinets.

Keskerakondlasest toetusrühma aseesimees Tanel Kiik rõhutas ametiühingute olulist rolli töötajate õiguste eest seismisel. „Haridustöötajate hoiatusstreik on märgiline samm, mis annab valitsusele tugeva sõnumi, et õpetajatele antud lubadustest tuleb kinni pidada. Tugevad ametiühingud aitavad hoida tasakaalu töösuhetes ning tagavad töötajatele õiglase palga ja väärikad töötingimused. Seetõttu toetan töötajate koondumist tugevatesse ametiühingutesse sõltumata tegevusalast,“ lausus Kiik.

Odinetsi sõnul on talle arusaamatu haridus- ja teadusministeeriumi käitumine hoiatusstreigile eelneval nädalal. „Sestap liikuda kiirendatud tempos kokkulepete poole, asus ministeerium streikijaid ähvardama. See ei ole soliidne käitumine“, ütles Odinets. „Ühinen riigikogu eelmise koosseisu kolleegi, õpetaja Toomas Jürgensteini ettepanekuga ministeeriumile – pakkuda streikivatele õpetajatele reede hommikul kohvi ja saiakesi, pärast mida oleks palju kergem üheskoos lahendusi otsida.“

Lisainfo:
Eduard Odinets, 501 8934

Tagasiside