Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Rahvusooper Estonia sõprade toetusrühma kohtumisel Estonia juhtidega arutati uue ooperimaja võimaliku asukoha üle.

Toetusrühma esimehe Laine Randjärve sõnul on vaja uue maja planeerimisega järjekindlalt tegelda, sest Rahvusooper vajab kaasaegseid ja loomingulisi võimalusi, publik ootab atraktiivseid elamusi ning samas sobilikke krunte jääb järjest vähemaks.

„Uuele ooperi-, balleti- ja muusikatemplile on pakutud asukohaks mereäärset piirkonda, mis oleks hästi vaadeldav Tallinna lahelt. Samas poleks võimatu kaaluda selle ehitamist Solarise keskuse juurde Teatri väljakule, et ühendada funktsionaalselt vana ja uut maja,“ ütles Randjärv.

Ta lisas, et toetusrühmal on sügisel kavas selles küsimuses kohtuda linnaarhitekt Endrik Mändiga.

Toetusrühma aseesimehe Enn Eesmaa kinnitusel teeb toetusrühm kõik selle nimel, et Estonia saaks uue maja. „Ooperimaja on iga riigi sümbol. Lisaks muusika- ja kultuurikeskuse funktsioonile on sel veel turismi edendav eesmärk ja see on märgilise tähendusega meie riigi jaoks,“ ütles Eesmaa.

Rahvusooper Estonia peadirektori Aivar Mäe sõnul on vaja uut analüüsi, sest viie aasta taguse ajaga võrreldes on palju muutunud ja ligi 60 protsenti vabadest kruntidest on tänaseks hõivatud uute hoonetega.

Kohtumisel Rahvusooperis Estonia osalesid veel Estonia loominguline juht ja peadirigent Vello Pähn ning toetusrühma liikmed Yoko Alender, Ain Lutsepp, Madis Milling, Mart Nutt, Aivar Sõerd ja Urve Tiidus.

Fotod kohtumiselt

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside