Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Eesti-Küprose parlamendirühma delegatsioon on töövisiidil Küprosel, kus kohtutakse kolleegidega Küprose parlamendist.

Eesti-Küprose parlamendirühma esimehe Kalle Pallingu sõnul oli kohtumiste põhiküsimus saareriigi taasühendamine. „Juba 43 aastat kestnud konfliktile lahenduse leidmine oleks nii Küprose kui Euroopa Liidu edulugu,“ ütles Palling.

“Me ei soovi, et 21. sajandi Euroopas oleks ikka veel riike poolitavaid müüre,” ütles Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas: “Küprose taasühendamine on oluline mitte ainult riigi enda, vaid kogu Euroopa Liidu jaoks. Eesti peab eesistujana andma endast parima, et Küprose probleemi lahendada.”

Parlamendirühma visiidi eesmärk oli kahepoolsete suhete tihendamine parlamendiliikmete vahel. „Euroopa Liidus toimuvate muutuste ajal on parlamentaarne dialoog samu põhimõtteid ja väärtusi järgivate liikmesriikide vahel väga oluline,“ ütles Palling.

“Euroopa väikeriikidele on oluline üksteise hääli võimendada, et ka meie kodanike huvid ei jääks rahvusvahelises suhtluses tahaplaanile,” ütles delegatsiooni liige Oudekki Loone. Tema sõnu näitab keset väikest saart Euroopa Liidus olev „roheline joon“, mida patrullib ÜRO ja mille ümber asuvad tondilinnad, ilmekalt, kuidas Küprose probleem on tegelikult tavaliste inimeste võimalus elada rahulikult oma elu ja ehitada koos naabritega üles ühist eluruumi.

Visiidi raames kohtusid parlamendirühma liikmed Küprose välisministriga, parlamendi Euroopa asjade komisjoni esimehega, majandus- ja rahanduskomisjoni liikmetega. Samuti toimusid kohtumised Nikosia ja Famagusta linnapeaga.

Delegatsiooni kuulusid veel parlamendirühma liikmed Meelis Mälberg ja Toomas Kivimägi.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside