Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Eesti-Aafrika parlamendirühma esimees Mart Nutt ning aseesimees Mati Raidma on töövisiidil Lääne-Aafrikas Libeerias, et tutvuda Euroopa Liidu rahastatavate arenguabi projektidega ning tihendada parlamentaarseid suhteid kahe riigi vahel.

”On positiivne tõdeda, et Libeeria on üle saamas raskest kriisist seoses ajaloo suurima Ebola epideemiaga. Selle asemel on käsile võetud riigi arengut edasiviivad projektid nagu Mount Coffee Hüdroelektrijaam, mida rekonstrueeritakse ja taasavatakse Euroopa Liidu kaasabil,” ütles Mati Raidma.

Raidma selgitas, et Mount Coffee Hüdroelektrijaam purustati kodusõja käigus 1990. aastal ning sellest ajast toodetakse riigis elektrit vaid lokaalsete diiselgeneraatoritega.

„Suurt rolli Euroopa abi koordineerimisel mängib Euroopa Liidu suursaadik Libeerias, Eesti diplomaat Tiina Intelmann. On au olla tunnistajaks, et selles üliraskes seisus olevas ühiskonnas on arenguid toetamas võimekas eestlane,“ märkis Raidma.

Kohtumisel Libeeria parlamendi liikmetega rõhutati koostöö tähtsust ja kogemuste vahetamise vajadust kahe riigi vahel ning arutati Eesti võimalikku panust Libeeria arengusse.

Mart Nuti hinnangul saaks Eesti pakkuda Libeeriale oma teadmisi mitmes valdkonnas, näiteks IT-teenuste ja maksunduse vallas.

„Libeeria on 1847. aastal iseseisvunud Aafrika riik, mis on rikas oma loodusvarade poolest. Samas on siin suur nõudlus mitmete toiduainete järele, mida ka Eestis toodetakse. Pakkuda võiks näiteks piimapulbrit ja kalakonserve,“ ütles Nutt.

Nutt ja Raidma kohtusid Libeeria presidendi Ellen Johnson-Sirleafiga. Kuni 7. novembrini toimuva töövisiidi raames on kavas veel kohtumised Libeeria välisministri, justiitsministri, rahandusministri, sotsiaalministri ning tolli- ja maksuameti juhtkonnaga.

Fotod

Lisainfo:
Mart Nutt: 514 0535
Mati Raidma: 507 4112

Riigikogu Eesti-Aafrika parlamendirühm

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside