Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu neljarealise Tallinn-Tartu maantee toetusrühm arutab kolmapäeval Kose-Mäo ja Mäo-Tartu maantee lahendusi. Maanteeameti peadirektor Priit Sauk tutvustab toetusrühmale Mäo-Tartu taristuinvesteeringute kava.

Toetusrühma esimehe Kristjan Kõljalgi sõnul soovib toetusrühm saada infot Tallinn-Tartu maantee ehituse kohta Mäost Tartuni. „Maanteeamet alustab järgmisel aastal Kose-Võõbu lõigul pinnase ettevalmistustöödega. Kui Tallinn-Tartu maantee neljarealise osa pikendamine Koselt Mäoni on paigas, siis Mäost Tartuni on räägitud nii möödasõiduradadega kui neljarealisest teest,“ ütles Kõljalg.

Kõljalg tundis muret, et 40 km pikkune Kose-Mäo teelõik paistab negatiivselt silma suure hukkunute arvuga. „Kogu Tallinn-Tartu maantee läbisõidust moodustab see vaid viiendiku, kuid ligi pooled hukkunutest sattusid õnnetusse just Kose-Mäo lõigul. Korraliku maanteega säästame liikluses elusid ja aega ning see on ühiskondlikult tasuv projekt, mille maksumus teenitakse ajaga tagasi,“ selgitas Kõljalg.

Neljarealise Tallinn-Tartu maantee toetusrühma eesmärk on toetada neljarealise maantee ehitust, et tagada võrdväärsemad arengutingimused kõigile Eesti piirkondadele.

Toetusrühma koosolek algab kolmapäeval, 11. oktoobril kell 9 ruumis L241.

Lisainfo:

Kristjan Kõljalg 5622 8968

Riigikogu neljarealise Tallinn-Tartu maantee toetusrühm

 

Tagasiside