Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) asepresident ja Eesti delegatsiooni juht Marianne Mikko osaleb 22. – 24. novembril Eesti delegatsiooni esindajana ENPA aruteludel Helsingis Soomes.

Marianne Mikko võtab osa Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee büroo kohtumisest, samuti alalise komitee tööst ja selle raames kohtumistest Soome parlamendi esimehe Paula Risikko, Euroopa Nõukogu juures tegutseva valitsusväliste organisatsioonide konverentsi presidendi Anna Rurka ja Soome välisministri Timo Soiniga.

“Eesti delegatsiooni juhina küsisin Euroopa Nõukogu eesistujalt Soome välisminister Soinilt, mis on Soini isiklik tegevuskava Venemaaga seoses. Millal kavatseb Soini kohtuda Venemaa kolleegi välisminister Lavroviga,” märkis Mikko. “Vastus mulle kõlas, et kohtuda tuleb ja Soome välisminister soovib seda. Küll aga polevat mõtet kohtuda lihtsalt niisama, ilma et annaks Venemaale midagi vastu. Soini oli vastupandamatult otsekohene. Meeldib see meile või mitte,” lisas Mikko.

Soome on 21. novembrist kuni uue aasta 17. maini Euroopa Nõukogu Ministrite Komitee eesistuja. Sellega seoses tutvustavad Soome esindajad kohtumistel oma programmi ja seatud eesmärke. Arutluse all on muu hulgas viipekeelte kaitsmine ja tunnustamine ametlike keeltena ning üliõpilasrände soodustamine ja julgustamine üle Euroopa.

Marianne Mikko. Foto: Eva Verbiaš / Riigikogu Kantselei Marianne Mikko. Foto: Eva Verbiaš / Riigikogu Kantselei Marianne Mikko. Foto: Eva Verbiaš / Riigikogu Kantselei

Tagasiside