Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Metsanduse toetusrühm koguneb kolmapäeval, 23. märtsil kell 9 koosolekule, et arutada valitsusele saadetud metsasektori pöördumises tõstatatud küsimusi.

Koosolekule on kutsutud pöördumise koostanud metsasektori, Keskkonnaministeeriumi ja Keskkonnaameti esindajad. Samuti on kaasatud Riigikogu liikmed kõikidest fraktsioonidest. Arutelu keskendub valitsusele saadetud metsasektori pöördumises tõstatatud küsimustele.

Tõstatatud küsimused:

  1. Vaadata üle riigimetsa raiemahud, mida sügisel kärbiti, ning suurendada neid vastavalt esialgsele ja jätkusuutliku metsamajanduse põhimõtetele vastavale ettepanekule.
  2. Anda kiiresti selge tegutsemisraamistik algavaks kevadiseks pesitsusperioodiks, mis võimaldab metsatöödega jätkata vajalikus mahus.
  3. Anda Riigimetsa Majandamise Keskusele ülesandeks jätkata kevadisi raietegevusi männikutes ning mitte pikendada raierahu riigimetsades 14 päeva juuni lõpuni, vaid piirduda senise praktikaga.
  4. Maagaasi osakaalu vähendamiseks kaugküttes ning biomassi ja kütteturba osakaalu suurendamiseks analüüsida, kas lisaks olemasolevatele on vaja töötada välja ja rakendada täiendavaid toetusmeetmed.
  5. Täiendavalt tuleb analüüsida meetmeid, mis aitavad leevendada ettevõtete kiiresti kasvavaid kulusid seoses energia, kütuste, väetiste ja teiste tootmissisendite kiire hinnatõusuga. Muuhulgas tuleb analüüsida erimärgistatud kütuse kasutamise taaslubamist erametsade majandamisel ning mäetööstuses ja põllumajanduses kasutatava diiselkütuse aktsiisi langetamist Läti ja Leeduga sarnasele tasemele.

Koosolek toimub ruumis L332.

Metsanduse toetusrühma liikmed

Lisainfo:
Heiki Hepner
metsanduse toetusrühma esimees
631 6607
[email protected]

Tagasiside