Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti-Jaapani parlamendirühma liikmete ja Jaapani riigiministri Akira Amari kohtumisel käsitleti eeskätt majandus- ja kaubanduskoostöö küsimusi ning rõhutati kahe riigi häid suhteid.

Riigikogu Eesti-Jaapani parlamendirühma esimees Anne Sulling tõdes kohtumisel, et Eesti ja Jaapani suhted on olnud väga head ning need on viimastel aastatel veelgi hoogustunud. Ta tõi esile saastekvoodi kaubandusest alguse saanud projektid, millele on järgnenud järjest laienev koostöö erinevates valdkondades.

Sulling avaldas kohtumisel soovi minna edasi läbirääkimistega topeltmaksustamise vältimise lepingu sõlmimiseks.

Jaapani riigiminister majandus- ja fiskaalpoliitika alal Akira Amari tundis kohtumisel huvi Eesti IKT-alaste rakenduste vastu ja kinnitas, et Eesti kogemused on Jaapani jaoks väga olulised ja neid soovitakse Jaapanis kasutada.

Jaapan on koostöö põhihuviks nimetanud Eesti ID-kaardi rakendusi, x-teed, e-valitsust ja muid e-teenuseid. Samuti on Jaapan huvi üles näidanud küberjulgeolekualase koostöö vastu.

Kohtumisel vahetati mõtteid ka Euroopa Liidu ja Jaapani vabakaubanduslepingu üle, jaapani keelt õppinud inimeste võimalustest olla sillaks kahe riigi vahel ning kultuurikoostööst.

Jaapani riigiministriga kohtusid ka parlamendirühma liikmed Artur Talvik, Lauri Luik ja Jüri Jaanson.

Talvik avaldas lootust, et läbi tugevnevate majandus- ja kaubandussuhete suureneb jaapanlaste huvi Eesti vastu veelgi. Luik tõi esile Eesti start-up firmad, kes võiksid oma toodetele ja teenustele leida Jaapanis turgu. Endise sportlasena avaldas Jaanson heameelt Eestist pärit Baruto tuntuse üle Jaapanis.

 

Lisainfo:

Anne Sulling
Eesti-Jaapani parlamendirühma esimees
T: 631 6468
[email protected]

Tagasiside