Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Eesti-Valgevene parlamendirühm mõistab hukka Valgevene võimude järjekordse inimõiguste rikkumise aktsiooni, mille käigus sunniti eile, 23. mail Minskis maanduma Ryanairi lennukit, mis oli vahepeatusteta teel Ateenast Vilniusse, ning sellele järgnenud opositsioonipoliitiku Raman Pratasevitši lennujaamas kinnipidamise. Samuti taunime Raman Pratasevitši abikaasa kinnipidamist Valgevenes.

Eesti-Valgevene parlamendirühm on selgelt seisukohal, et Lukašenka režiim on taas kord ignoreerinud rahvusvahelist õigust ja ajakirjandusvabadust ning kasutades äärmuslikke meetmeteid, jätkab opositsioonihäälte vaigistamist. Valgevene võimude käitumist ei saa tolereerida.

Pöördume Eesti Vabariigi Valitsuse poole palvega anda selge seisukoht ja signaal eelseisval Euroopa Ülemkogul võimalike sanktsioonide rakendamise osas Valgevene režiimi vastu. Samuti kutsume üles kõiki vabasid ja demokraatlikke riike selgelt välja ütlema oma seisukohad Valgevene võimude tegude taunimiseks ning kehtestama võimalikud sanktsioonid sellise tegevuse hukkamõistmiseks. 

Avaldusele on alla kirjutanud Igor Kravtšenko, Sven Sester, Dmitri Dmitrijev, Maria Jufereva-Skuratovski, Mihhail Korb, Siret Kotka, Kalvi Kõva, Aadu Must ja Paul Puustusmaa.

Lisainfo:
Igor Kravtšenko
Eesti-Valgevene parlamendirühma esimees
Telefon +372 6316647
[email protected]

Tagasiside