Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kohaliku omavalitsuse ja regionaalpoliitika toetusrühm on üks eestvedajaid teisipäeval, 26. septembril Kalevi spordihallis toimuval Eesti II Omavalitsuspäeval. See on pühendatud Eesti kohaliku omavalitsuse ja omavalitsusliitude taastamisele ning arengule aastatel 1989-2017.

Toetusrühma esimehe Aivar Koka sõnul on järjekordne omavalitsuspäev ajal, mil toimuvad olulised muudatused kohalike omavalitsuste tegevuse korralduses. „Kõige tähtsam on see, et muudatuste käigus oleks järgitud kohaliku rahva huvisid, et kõik avaliku teenuse võimalused oleksid jätkuvalt saadaval ning nende kvaliteet parenenud,“ ütles Kokk. Ta lisas, et kõik need ja teised kohaliku omavalituse tegevust puudutavad sõlmküsimused on kavas üheskoos läbi arutada. Samuti on kõne all edasine omavaheline koostöö.

Ettekanded on Eesti kohalike omavalitsuste ja omavalitsusliitude kohta, mis on seotud nende rolliga avaliku halduse kujundamisel ja arendamisel, regionaalpoliitika ja arengud kohalike omavalitsuste valdkonnas. Ettekanded käsitlevad Eesti kohalike omavalitsuste ja omavalitsusliitude rolli avaliku halduse kujundamisel ja arendamisel, regionaalpoliitikat ja arenguid kohalike omavalitsuste valdkonnas. Kõne all on Eesti Linnade Liidu ja Eesti Maaomavalitsuste Liidu tegevus ning areng nii käesoleval ajal kui ka tulevikus.

Omavalitsuspäeval tunnustatakse teenekaid omavalitsusjuhte, kes on andnud suure panuse kohalike omavalitsuste juhtimisel ja arendamisel.

Riigikogu kohaliku omavalitsuse ja regionaalpoliitika toetusrühm

Esimees Aivar Kokk, 503 0954

 

 

 

Tagasiside