Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kolmapäeval, 21. juunil kohtus Eesti-Gruusia parlamendirühma aseesimees Vadim Belobrovtsev riigikogus Gruusia parlamendi Euroopa Liidu integratsiooni komitee esinaise Maka Bochorishvili ja teda saatva delegatsiooniga. Põhiteemadeks olid Eesti ja Gruusia vahelised suhted ja Gruusia soov saada Euroopa Liidu kandidaatriigiks.

Vadim Belobrovtsev avaldas jätkuvat toetust Gruusia demokraatliku valitsemiskultuuri edendamisele ja ELiga liitumise protsessi jätkumisele. “Eesti ja Gruusia kahepoolsed kohtumised ning visiidid on väärtuslikuks formaadiks kogemuste jagamisel ning Euroopa Liidu ja idapartnerluse regiooni suhete arendamises,” sõnas Belobrovtsev. “Meie soov on aidata meie Gruusia partnereid nende pingutustel saada Euroopa Liidult konkreetne signaal, et nad on organisatsiooni oodatud ning seejärel panna paika konkreetsem plaan, kuidas selle eesmärgi suunas liikuda.”

Belobrovtsev rõhutas, et Eesti ja Gruusia suhted on jätkuvalt väga head ja konstruktiivsed, muuseas ka tänu Gruusia saatkonna edukale aastatepikkusele tööle. Septembris plaanib Eestisse tulla ka Gruusia-Eesti parlamendirühm, mille liikmetega jätkatakse aktiivseid diskussioone Eesti ja Gruusia kahepoolse parlamentaarse koostöö osas.

Tagasiside