Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti–Aserbaidžaani parlamendirühm avaldab kaastunnet Aserbaidžaani rahvale seoses Xocalı veresauna 32. aastapäevaga ning tervitab Aserbaidžaani–Eesti parlamendirühma juhti Jala Ahmadovat, kes seoses Xocalı aastapäevaga Eestit ja Riigikogu külastab.

„Jagame Aserbaidžaani rahva valu seoses Xocalı genotsiidiga, mille käigus tapeti üle 600 süütu tsiviilisiku, sealhulgas palju lapsi, naisi ja vanureid,“ märkisid parlamendirühma liikmed ühisavalduses.

„Mõistame teravalt hukka Xocalı okupatsiooni ajal 25.-26. veebruari 1992. aasta öösel Aserbaidžaani tsiviilisikute vastu toime pandud inimsusevastased kuriteod. Selle massimõrva toimepanijad tuleb võtta vastutusele,“ ütlesid nad.

„Nendime, et piirkonna kõikidel riikidel on õigus suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele ning rahvusvaheliselt tunnustatud piiride puutumatusele. Avaldame toetust Aserbaidžaani Vabariigile oma territooriumil püsiva rahu loomisel, lõimumisel ja ülesehitamisel,“ lisasid saadikud.

EestiAserbaidžaani parlamendirühma esimees on Riina Solman ja aseesimees Maria Jufereva-Skuratovski ning rühma kuuluvad Jaak Aab, Vadim Belobrovtsev, Züleyxa Izmailova, Aleksei Jevgrafov, Ester Karuse, Toomas Kivimägi, Aivar Kokk, Anastassia Kovalnko-Kõlvart, Lauri Laats, Andres Metsoja, Heljo Pikhof, Juku-Kalle Raid, Jüri Ratas, Urmas Reinsalu, Aivar Sõerd ja Hendrik Johannes Terras. Parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada meie riiki mujal maailmas.

Lisainfo:
Riina Solman
Eesti-Aserbaidžaani parlamendirühma esimees
5292992
[email protected]

Tagasiside