Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu toetusrühma pöördumine Venemaa kodanike poole

Venemaa kodanikud!

Kuritegelik Putini režiim alustas provotseerimata sõda Ukraina ja selle rahva vastu.

Rahvusvahelise õiguse keeles väljendudes panid Putin ja tema alluvad toime mitte lihtsalt agressiooniakti, vaid kuriteo rahu ja inimkonna julgeoleku vastu, mis toob kaasa väga tõsised tagajärjed mitte ainult ohvritele, vaid ka kurjategijatele – neid ootab vältimatu karistus rahvusvahelises kohtus.

Aga veel olulisem võib olla midagi muud. Kuritegeliku russofoobse režiimi algatatud agressiivne sõda tekitas kustumatu häbipleki mitte ainult valitsejatele ja sõjaväele, vaid kogu vene ühiskonnale. Selles seisneski üks režiimi eesmärkidest: katta kõiki häbi ja verega.

Teades, milline on Venemaa tegelik olukord, ei saa me kutsuda üles protestiaktsioonidele, kuid me imetleme neid, kes ei allunud ähvardustele ja tulid välja Venemaa linnade tänavatele. Tsiviliseeritud maailma silmis olete oma maa tõeline nägu teie, mitte riigivõim oma kaasosalistega. Ja see, et olete praegu vähemuses, ei tohiks eksitusse viia. Veel 1945 aasta talvel tundus, et enamik sakslasi jumaldasid Hitlerit, ja kõigest paar kuud hiljem selgus, et kõik nad salaja vihkasid teda. Nii juhtub varsti ka Putini pooldajatega.

Venemaa kodanikud! Te väärite paremat saatust kui see, mida valmistab teile hullunud “rahva juht”. Ta tuleb peatada.

Maha Putin! Elagu Ukraina!

Aleksei Navalnõi ja teiste Vene Föderatsiooni poliitvangide vabastamise toetusrühm. Riigikogu

Toetusrühma liikmed

Tagasiside