Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

SDE fraktsiooni pressiteade
26. veebruar

Sotsiaaldemokraadid peavad kahetsusväärseks, et ajal kui nurjus Reformierakonna plaan võtta riigikogus kiirkorras vastu uus jahiseadus, lükkasid koalitsioonisaadikud tagasi opositsiooni eelnõu, mis oleks segaduse jahinduses lõpetanud.

„Juba kahe päeva pärast võib seiskuda jahipidamine viie maakonna 64 jahipiirkonnas, kuna märtsis lõpevad jahimeestega sõlmitud rendilepingud. Kehtiv jahiseadus ütleb, et 2013. aasta 1. märtsiks peavad kõik jahipiirkonnad olema ümberkorraldatud, mida aga ei ole tehtud,“ selgitas sotsiaaldemokraat Rein Randver.

Keskkonnaministeeriumi asekantsler Andres Talijärv andis eelmisel aastal jahimeestele korduvalt teada, et kui enne 1. märtsi uut jahiseadust ei kinnitata, siis neis 64 piirkonnas jahitegevus peatub. „Hiljuti said riigikogu liikmed asekantslerilt kirja, millest selgus, et ministeerium on teinud kannapöörde ja asunud seadust uuel moel tõlgendama. Sellise õigusselgusetusega ja nihilismiga ei tohi leppida,“ kinnitas Randver.

Täna arutas riigikogu keskkonnakomisjon viie saadiku algatatud eelnõu, mis seadustamise korral lõpetaks jahinduses valitseva korralageduse ja annaks jahimeestele kindlustunde. Jaanuari keskel esimese lugemise läbinud opositsiooni ühine eelnõu pikendab jahipiirkondade ümberkorraldamise tähtaega. „Meie pakutud lahendus võimuliidu saadikutele paraku ei sobinud,“ lausus Randver.

Randveri sõnul on probleemil ka rahaline külg, sest üleval on oht, et määramatuse tõttu jäävad riigieelarvesse laekumata jahipiirkondade kasutusõiguse tasud.
Olukorra lahendamiseks on erinevad jahimeeste organisatsioonid pöördunud oma õiguste kaitseks keskkonnaministeeriumi vastu kohtusse.

Täiendav info:
Rein Randver
5019926

 

 

Tagasiside