Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

PRESSITEADE
3.detsember 2007

Valitsusliit:  Salakaubavedajad edaspidi nii lihtsalt ei pääse

Valitsusliit töötas välja eelnõu, mille kohaselt salakaubavedajad uuest aastast kannavad oluliselt karmimat rahalist karistust kui seni.  Karistused peavad olema sellised, et salakaubavedaja risk oleks kuriteo sooritamisel mõtlemapanevalt suur ja sooritustahe pärsitud.

Konfiskeeritud salakaup maksustatakse aktsiisiga Saksamaal, Rootsis, Soomes, Lätis ja Leedus. Austrias näiteks ei maksustata konfiskeeritud aktsiisikaupa, aga karistusena nõutakse sisse kahekordne maksmata jäänud aktsiisisumma.

Eestis aktsiisipettuse eest suurusjärgus 100 000 krooni on karistuseks määratud 2200 krooni ja toodete konfiskeerimine. Senine näide kohtupraktikast: tabatud illegaalselt alkoholilt arvutati aktsiis ca 1,22 miljonit krooni, kuid karistuseks määrati trahv kõigest 4500 krooni ja tingimisi vangistus.  Eestis salaviina ja –tubaka sissevedaja ei ole pidanud siiani maksmata makse riigile hüvitama ja kasutusel on vaid trahvid.

Riigikogu menetlusse esitatud eelnõu alusel peaks tulevikus salakaubavedaja tasuma lisaks trahvile ka konfiskeeritud salakaubalt arvutatud aktsiisimaksu. 
Seaduse jõustumine on kavandatud 1. jaanuarist 2008.

 

Lisainfo:
Eiki Nestor
Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees
Tel: 51 83 432
[email protected]

Teate edastas:
Karin Tammer
[email protected]
SDE pressiesindaja Riigikogus
555 89 250
631 6650

 

Tagasiside