Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
10. september

Valitsusliidu saadikud kukutasid täna riigikogus läbi sotsiaaldemokraatide ettepaneku, mille eesmärgiks oli teha hooldusravi kõigile kättesaadavaks ja vähendada omastehooldajate ränka koormat.

Sotsiaaldemokraatide otsuse eelnõu, mis oleks pannud valitsusele kohustuse töötada välja ühtne ja abivajajate tegelikest vajadustest lähtuv hooldusravi korraldus, langes menetlusest välja, kuna ta ei kogunud vajalikku 51 poolthäält. Valdavalt jäid koalitsioonisaadikud hääletusel kas erapooletuks või hääletasid eelnõu vastu.

„Me teame kõik, et seoses hooldusraviga on üleval väga teravad probleemid. Vaatamata sellele, et sotsiaalkomisjon toetas meie algatust, nurjas valitsusliit nii olulise otsuse langetamise. Kahjuks lahkus mõistliku kõne pidanud sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna enne hääletamist saalist,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees Eiki Nestor. Paraku ei soovi riigikogu enamus hooldusravi vallas lahendusi, lisas Nestor.

Sotsiaalkomisjoni liikme Helmen Küti sõnul tähendab riigikogu otsus seda, et jätkuvalt puudub selgus, kes ja kuidas maksab Eesti tervishoius hooldusravi eest. Täna on suur osa Eesti hoolekandest pandud oma lähedastele pühendunud omastehooldajate õlule, kelle kuutasuks on vaid 15 või 25 eurot.

„Omastehooldajate probleemi lahendamine pole võimalik ilma rahastamise ja kogu süsteemi korrastamiseta. Olukorras, kus elanikkond vananeb ja maksumaksjate arv väheneb, tuleb siin targemalt kasutada nii raha kui ka inimvara. Kõik abivajajad tuleb kindlustada hooldusraviga,“ lausus Kütt.

Täiendav info:
Eiki Nestor, 5183432
Helmen Kütt, 5114339

 

Tagasiside