Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
13. jaanuar

 

Sotsiaaldemokraat Rainer Vakra kinnitusel on riigikogu keskkonnakomisjoni tänane ettepanek tellida uuring prügiveo keskkonnamõjude ja omavalitsuste rolli kohta selge samm teenuse madalama hinna suunas.

„Loodetavasti toetab antud uuring komisjonis arutluse all olevaid jäätmeseaduse muudatusi, mille eesmärgiks on saavutada prügiveo hinna langus ja pöörata tähelepanu rohelisele mõtlemisele ning sorteerimisele,“ ütles Vakra.

Jäätmeseaduse muutmise eelnõu tahab teha prügiveo korraldamise läbipaistvamaks ja lõpetada omavalitsustes nn vahekehade loomine, mis teeksid teenuse põhjendamatult kalliks, selgitas Vakra. „Igale mõtlevale inimesele on selge, et iga uue asutuse või muu instantsi loomine toob kaasa ka lisakulusid,“ märkis ta.

 Vakra sõnul peaks näiteks Tallinna linnas Nõmmel, Kristiines ja Pirital, kus inimesed komposteerivad biojäätmeid, olema võimalik prügikonteinerit harvemini tühjendada, mis tagaks elanikele rahalise kokkuhoiu.

„Kindlasti tuleb leida lahendus olukorrale, kus korraldatud olmejäätmeveo jõustumisest alates on vähenenud inimeste huvi liigiti jäätmeid koguda. Milleks sorteerida kui kuu lõpuks on vaja prügikonteiner täis saada,“ lausus Vakra.

Täiendav info:
Rainer Vakra
58002828

 

 

Tagasiside