Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra kinnitusel sõnul sunnib Pariisi kliimalepe vaatama värske pilguga senist energia- ja kliimapoliitikat, mille sisu vajab uuendamist.

„Leian, et varem ettevalmistatud energia- ja kliimakavadega tuleb nüüd täiendavat tööd teha ja analüüsida nende vastavust Pariisi leppega,“ lausus Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluv Vakra.

Vakra sõnul on vaja eeskätt üle vaadata see, kuidas on Euroopa Liidu eesmärk vähendada aastaks 2030 kasvuhoonegaaside heitmeid 40 protsenti kooskõlas Pariisis saavutatud kokkuleppega, et riigid hoiavad kliima soojenemise alla kahe kraadi ning püüdlevad selle poole, et soojenemine piirduks 1,5 kraadiga.

„Kliimaleppe järgi peavad arenenud riigid, sealhulgas ka Eesti, asuma võimalikult kiiresti heitmeid vähendama. Samas on arenevatele riikidele antud rohkem aega. Põhiküsimuseks on täna, kuidas saada riigina kavandatavatest muutustest kasu,“ osutas Vakra.

Sotsiaaldemokraadid on aastaid toetanud üleminekut taastuvenergiale, mille seab eesmärgiks ka koalitsioonilepe. „On aeg anda sellele sihile konkreetne sisu ja panna paika taastuvenergiale ülemineku konkreetne plaan koos reaalsete sammudega ning tõmmata käima kodumaine tehnoloogiatööstus,“ rääkis Vakra.  Tema väitel on  Eestil suurepärased eeldused taastuvenergia arendamiseks. „Samuti on vajalik hinnata uue pilguga põlevkivisektori arenguid,“ sõnas Vakra.

Täiendav info:
Rainer Vakra
58002828

Tagasiside