Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

22. november
 

 

 
Valitsusliit lükkas täna riigikogus tagasi sotsiaaldemokraatide algatatud elektrienergia aktsiisi langetava eelnõu, näidates selle sammuga taas, et ei soovi mitte midagi ette võtta elektri hinnatõusu leevendamiseks.
 
„Meie eesmärk oli viia elektriaktsiisi määrad Euroopa Liidu miinimumtasemeni. Täna Eestis kehtiv aktsiisimäär on 4,47 eurot megavatt-tunni kohta, mis on kodutarbijatele 4,5 korda ja äritarbijatele koguni kaheksa korda lubatust kõrgem. Kui langetada aktsiis ühele eurole kodutarbija ja 0,5 euroni äritarbija jaoks, siis väheneksid elektriarved tervelt nelja protsendi võrra,“ selgitas Palo. „On väga kahetsusväärne, et koalitsioon ei soovi mingilgi moel tarbijatele vastu tulla ja otsida lahendusi ees seisvate ränkade hinnatõusude leevendamiseks.“
 
Palo sõnul on valitsus peitnud pea liiva alla tõsiasja ees, et 2013. aastal avanev elektriturg toob endaga kaasa elektri põhitariifi 40-50 protsendilise kallinemise, mis kokkuvõttes kasvatab elektriarveid kuni 18 protsendi võrra. „Paraku ei taha valitsus oma tegudega näidata, et ta tõesti soovib inimeste kodukulusid alandada,“ lisas Palo.
 
 
Täiendav info:
Urve Palo
5177912
 
 
Tagasiside