Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
4. juuni

Sotsiaaldemokraadid algatasid täna riigikogus uuesti tulumaksuseaduse muutmise eelnõu, mis lubab ettevõtjatel teha aastas 400 euro ulatuses maksuvabalt kulutusi iga töötajate tervisesse.

„Meie eesmärgiks on vabastada tööandjad teatud ulatuses tervisekulude erisoodustusmaksust, mis võimaldab neil senisest palju tõhusamalt panustada oma töötajate tervisesporti, ravimisse ja haiguste ennetamisse. Eelnõu ei loe muuhulgas erisoodustuseks puugisüste, gripi vastu vaktsineerimist või hambaravi,“ ütles riigikogu majanduskomisjoni aseesimees Urve Palo. Targa maksupoliitikaga on tema sõnul võimalik vähendada inimeste haigestumist ja soodustada tervislikku eluviisi.

Palo sõnul näitas läinud nädalal riigikogus peetud arutelu, et saadikute enamus toetab eelnõu keskset mõtet. „Tänapäeval ei ole tootmisvahendid enam üksnes masinad ja seadmed, millesse investeeringud on Eestis maksuvabad. Tänapäevane tootmisvahend on eelkõige inimaju ja just inimene annab konkurentsieelise. Seega on esmatähtis investeerida inimestesse,“ rääkis Palo. „Terve inimene on ettevõttele suur väärtus ja lõppkokkuvõttes on haiguse ennetamine ning õigel ajal ravi alustamine kordades odavam nii ettevõttele, töötajale kui kogu ühiskonnale.“

Eelnõu sisaldab mitteammendava loetelu tervisespordile ja haiguste ennetamisele suunatud kulutustest, mida ei loeta erisoodustuseks.

Täiendav info:
Urve Palo
5177912

 

 

Tagasiside