Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus läbis esimese lugemise ühistranspordiseaduse muutmise eelnõu, mis säilitab seadustamise järel töö neile taksojuhtidele, kel ei ole ette näidata tunnistust keeleoskuse taseme kohta.

Sotsiaaldemokraat Urve Palo ja reformierakondlase Denis Boroditši algatatud eelnõu arvab ühistranspordiseadusest välja seal olevad keelenõuded. „Mul on hea meel, et saadikud nõustusid sellega, et integratsiooni-ja haridusküsimusi ei ole mõistlik lahendada seadusega, mis reguleerib majandusteemasid. Riigi kohus on aidata kaasa nii uute töökohtade tekkele kui ka olemasolevate säilimisele, mitte vastupidi,“ ütles Palo.

Läinud aasta 1.oktoobrist kehtima hakanud reeglite kohaselt kaotaksid 1. aprillist töö ligi 500 Narva taksojuhti, kel puudub dokument eesti keele B1 tasemel valdamise kohta. „Riik peaks käituma vastutustundlikult ja oma tegevuse või tegevusetusega mitte suurendama tööpuudust piirkonnas, mis on niigi pidanud viimasel ajal üle elama suurkoondamisi. Samuti on oluline, et riik pakuks Narvas enam tasuta eesti keele õppimise võimalusi,“ lisas Palo.

Täiendav info:
Urve Palo,
5177912

Tagasiside