Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
21. veebruar

 

Sotsiaaldemokraadist riigikogu majanduskomisjoni aseesimehe Urve Palo hinnangul ei ole Juhan Partsi juhitav majandusministeerium suutnud täita 2007. aastal kinnitatud energiasäästu programmis kinnitatud tegevusi, mistõttu ootab ta ministrilt põhjalikke selgitusi.

„Sõnades kodukulude alandamist lubanud majandusminister ei ole välja töötanud isegi õiguslikku alust, mis võimaldaks tulla turule ettevõtetel, kes pakuksid tarbijatele võimalust muuta oma eluase säästlikumaks. Tegu on nn energiateenusettevõtetega, kes rahastavad hoonete säästlikumaks ja soojakindlamaks muutmist, saades tulu tekkinud säästust. Tarbijad aga maksavad kokkulepitud perioodi varasemate arvete alusel, et seejärel tasuda juba märksa väiksemaid summasid,“ selgitas Palo.

Tema kinnitusel nõuab Euroopa Liidu energiateenuste direktiiv juba kuus aastat taoliste ettevõtete tegutsemiseks vajaliku keskkonna loomist. „Kahjuks pole Eesti riik seda nõuet täitnud. Selliste ettevõtete teenused oleksid eelkõige suureks abiks vähekindlustatud peredele, kelle sissetulekust kulub enamus elektrile ja küttele ja kes ise ei suuda oma elamisi säästlikumaks muuta. Tekib nõiaring. Siin peab appi tulema riik,“ ütles Palo.

Palo saatis Partsile kirjaliku küsimuse, milles ta pärib, millal ja kuidas kavatseb ministeerium energiasäästu sihtprogrammi täita.

Täiendav info:
Urve Palo
5177912
 

 

Tagasiside