Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
11. veebruar

Sotsiaaldemokraadid algatasid täna riigikogus teeseaduse täiendamise seaduse eelnõu, mis annab omavalitsustele erateede võõrandamisel eelisostuõiguse.

„Tahame välistada olukorrad, kus eratee omanik piirab äri tegemise eesmärgil tee avalikku kasutamist. Viimsi ja Rae vallast ning Tallinnast, Haabersti linnaosa Hargi tänavalt on teada juhtumeid, kus kinnisvaraarenduste käigus on hakatud ajama ebaeetilist äri ja isegi tõkestatud seal kodu soetanud inimestele juurdepääsu oma majani. Taoliste mahhinatsioonidega ei saa leppida,“ selgitas majanduskomisjoni aseesimees Urve Palo.

Omavalitsustele tuleb Palo sõnul anda suuremad võimalused sekkuda erateedega seotud äritegevusse, et tagada avalike huvide tõhusam kaitse. „Erinevalt paljudest monopoolses seisus olevatest äritegevuse valdkondadest pole täna erateede majandamisele seatud kasumlikkuse piire,“ lisas Palo.

Sotsiaaldemokraatide eelnõu kindlustab kohalikule omavalitsusele eratee müügil eelisostuõiguse. See loob võimaluse ennetada elanike jaoks tekkivaid probleeme.

Täiendav info:
Urve Palo
5177912

 

 

Tagasiside